X
تبلیغات
زولا

مهدی نیوز

اخبار ایران و جهان و همچنین تحولات اخیر و مهدویت و ...

سخنرانی حجّت‌الاسلام کورانی درباره دیدگاه اسلام درباره آخرالزمان

سخنرانی حجّت‌الاسلام والمسلمین شیخ علی کورانی نویسنده کتاب «عصر ظهور» درباره دیدگاه اسلام درباره آخرالزمان و نیز نقش ایرانیان در عصر ظهورفلش 3احادیثی که درباره عصر ظهور و یا آخرالزمان از نبی اکرم اسلام و ائمه اطهار(ع) نقل شده اند همچون نقشه ی راهی هستند که اولیائ الهی برای راهنمائی فرزندان آخرالزمانی خود پیش فرستاده اند. در بین سایر ادیان ،مطالعه و پژوهش درباره چنین منابع آخرالزمانی موجود در ادیان ابراهیمی، بصورت دانشگاهی آنهم  در سطح دکتری در حال پیگیری است.استاد محقّق حجّت‌الاسلام والمسلمین شیخ علی کورانی، از علما مبارز و نویسندگان ادیب لبنانی و ازجمله صاحب‌نظران معدودی هستند که در کتاب خود با نام «عصر ظهور» که در خرداد 1368 به زبان فارسی ترجمه گردیده است به  حوزة سرزمین‌های درگیر در عصر ظهور با استفاده از منابع اسلامی و به خصوص شیعی پرداخته اند.این کتاب دارای سرفصل هائی چون «سیمای کلی ظهور»،«ترکان ونقش آنان در ظهور»،«یهودیان و نقش آنان در ظهور»،«جنبش سفیانی»،«ایرانیان و نقش آنان در دوران ظهور»،«ایرانیان و آغاز زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج)و... می باشد.

استاد کورانی در طی نشستی که به همت مجله موعود در سال 84 برگزار شده بود به ایراد سخنرانی و پاسخ به سوالات حضار پرداخت.در این سخنرانی ایشان  مطالبی در مورد دیدگاه اسلام و اخرالزمان و اشتباهات و انحرافات موجود در این بحث و نیز درباره نقش و اهمیت جایگاه ایرانیان در آخرالزمان ایراد می کنند.این سخنرانی می تواند به عنوان یکی از منابع مناسب و قابل اطمینان جهت دریافت پاسخ سوالات در این حوزه نامبرده شود. فتیان فایل صوتی سخنرانی ایشان بصورت کامل و نیز برگزیده سخنان او درباره اوضاع ایران در عصر ظهور را تقدیم کابران خود می کند.

دانلود 2 برگزیده سخنرانی استاد کورانی درباره ایران و ایرانیان در عصر ظهور به صورت mp3 با اندازه 1.15مگابایت

دانلود 2 سخنرانی استاد کورانی بصورت کامل : قسمت اول(بااندازه4.31مگابایت) - قسمت دوم(با اندازه 4.50مگابایت)

قرمزحاشیه:استاد کورانی در قسمتهائی از سخنرانی خود به وضعیت ایران در عصر ظهور می پردازد.ایشان در این قسمت از سخنرانی خود به اختلاف در ایران و گرفتاری ایران به درگیری داخل در قبل از ظهور اشاره کرده و در حال و هوای حمله آمریکا به عراق از وضعیت تهدید درباره ایران سخن می گوید.قسمتهائی از این سخنان به این شرح است:

فلش 1وقتی بنده ازحضرت امام مهدی (صلوات الله علیه) برای دوستان ایرانی صحبت می کنم،احساس می کنم که اولا باید به آنها بگویم که قدر موقعیت و نقش خودشان را در عصر ظهور و زمینه سازی برای ظهورحضرت امام مهدی (عج) بدانند،خوب بفهمند و البته درک کنند.
از اموری که در مورد آن روایات شیعه و سنی متفق است،این است که ایران و ایرانی ها «اول الممهدین»« اولین کسانی که زمینه سازان ظهور حضرت» هستند.«یبدا امره من المشرق» که در روایات اهل بیت علیه السلام آمده است یعنی یارانش،حرکت در مشرقی مدتی قبل از ظهور حضرت ،ده سال، بیست سال ،سی سال ،قبل از ظهور حضرت انجام می دهند که متصل می شود به قیام حضرت حجت (عج).
ایرانی های بدون شک اولین کسانی هستند که شروع می کنند به حرکت زمینه ساز ظهور حضرت.
در روایاتی  که شیعه وسنی روایات کرده (که متضمن مراحل این انقلاب زمینه ساز تا ظهور حضرت می باشد) و عبارت «فلا یعطونه إلّا ...» که در این روایات است نشان می دهددر  سال ظهور حضرت (صلوات الله علیه) داخل ایران اختلاف هست و ایران درگیر مشکلات داخلی است.اختلاف وجود دارد که آیا پرچم این کشور را به دست حضرت می دهیم یا نه؟!دو تا گروه واقع هستند ،در نهایت یاران حضرت غلبه می کنندو سید خراسانی و شعیب بن الصالح (توضیح:سید خراسانی و شعیب نام دو شخصیت از یاران حضرت مهدی (عج) است که در روایات به آنها اشاره شده است. این دو شخصیت مقارن ظهور آن حضرت در ایران ظاهر شده و به یاری حضرت خواهند پرداخت ) می رسند خدمت حضرت در عراق و پرچم سرزمین ایران را به دست صاحب الزمان (عج) می دهند. این یعنی اولین گام و حرکت برای تنبه جهان و زمینه سازی افکار دنیا برای ظهور حضرت از ایران.
واین نعمت بزرگی است وافتخار بزرگی است که باید قدر دانست از افتخارت مهم این سرزمین که حضرت وقتی که از مکه به مدینه حر کت می کنند و بعد به عراق ،بعد از آنکه ایرانیان پرچم ایران را به دست ایشان تحویل می دهند حضرت فرمانده نیروهای نظامی ایران را منصوب می کنند برای فرماندهی کل نیروهای خود. او رهبر و فرمانده نیروی خواهد بود که از دمشق به طرف قدس حرکت خواهد کرد.یعنی طبق روایات فرماندهی کل نیروهای حضرت امام (عج) در دست همیین ایرانی خواهد بود واین افتخار بزرگی است.برادران خواهران قدر خودتون را بدانید و بفهمید.
سوال)وضعیت ایران و مردم ایران در زمان ظهور چطور ترسیم گردیده است؟
من در روایات مربوط به حوادث آخرالزمان ندیدم که ارتشی وارد ایران بشود.در عین حال گفته شده که نجف،روم ،بغداد جاهای مختلف ،دمشق و... ولی در مورد ایران در هیچ روایاتی ندیدم که نیروهای خارجی وارد ایران بشود.روایتی که اکنون از امام باقر (ع) خوندم روشن است.شش مرحله دارد این حرکت ایران .حدیث نمی گوید جنگیدند .می گوید :«و شمشیرهایشان را به دوش کشیدند» (حکایت از امادگی کامل برای جنگ)و من معتقدم خطری برای ایران نیست ندیدم هیچ روایتی که نیروی خارجی قبل از ظهور وارد سرزمین ایران بشود.

منبع: http://fetyan.net

تاریخ ارسال: یکشنبه 18 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 05:04 ب.ظ | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد